الگوی خواب نامنظم باعث تضعیف سیستم ایمنی و افزایش ابتلا به بیماری¬های عفونی می¬شود.

چه مدت به خواب نیاز داریم ؟

در میان 120000 شرکت کننده در این مطالعه میانگین مدت خو ا ب 6 ساعت و 47 دقیقه در شب بود که این مقدار خوا ب کمتر از مقدار مطلوب توصیه شده است.
به طور کلی برای بیشتر بزرگسالان 7 تا 8 ساعت خو ا ب مطلوب است در حالی که 9 ساعت خو ا ب برای نوجوانان، 11 ساعت برای دانش آموزان ابتدایی، 12 ساعت برای کودکان 1 تا 3 سال و 14 تا 15 ساعت برای کودکان شیرخوار مطلوب است.
همچنین نتایج مطالعات نشان می دهد فقط مدت زمان خوا ب مهم نیست بلکه الگوی منظم آن نیز به همان اندازه مهم است.

چه مدت به خواب نیاز داریم ؟

خواب کم می­تواند منجر به افزایش وزن شود.

داشتن خو ا ب کم یا برنامه نامنظم خواب با افزایش شاخص توده بدنی(BMI) همراه است.

پژوهشگران در مقاله ­ای که در مجله پزشکی AMA منتشر کردند شرح دادند که نتایج مطالعه برروی 120000 نفر به مدت 2 سال نشان می­دهد که مدت زمان کمتر یا داشتن برنامه نامنظم خو ا ب باعث افزایش BMI بدن می­شود.

آنها دریافتند که اکثر افراد با BMI بالای 30 ، مدت زمان خو ا ب کمتر و برنامه نامنظم ­تری در خو ا ب دارند. این یافته ­ها از اینکه الگوی خوا ب با مدیریت وزن و سلامت کلی مرتبط است حمایت بیشتری  می­کند این اولین مطالعه نیست که ارتباط بین الگوی خو ا ب و افزایش وزن را نشان می­دهد.

چه مدت به خواب نیاز داریم ؟

اثرات دیگر کم خوابی

BMI بالاتر فقط یکی از عواقبی است که می­تواند به دلیل کم خوابی رخ دهد. تحقیقات قبلی ارتباط بین کم خوابی و فشار خون بالا، چاقی، بیماری عروق کرونر، دیابت نوع 2 و ذات الریه را نشان داده است.

الگوی نامنظم باعث تضعیف سیستم ایمنی و افزایش ابتلا به بیماری­های عفونی می­شود.

در نهایت هرچیزی که از نظر جسمی یا روانی برای شما اشتباه باشد به دلیل کمبود خوابی بدتر می­شود به عنوان مثال اگر شما مستعد میگرن هستید اگر خوا ب کافی نداشته باشید میگرن شما بدتر خواهد شد و هرچیزی که فکرش را بکنید با کم خوابیدن بدتر می­شود.

محصولات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44  +    =  50

با سلام و عرض ادب خدمت شما مشتریان عزیز

لطفا سوالات خود را مربوط به محصول مورد نظر از طریق واتساپ مطرح نمایید.

زمان مناسب برای ارتباط با پشتیبان داروخانه