ای داروخانه به منظور آسودگی خاطر و رضایتمندی بیشتر مشتریان، در صورت حصول شرایط طبق قوانین و مقررات به شرح زیر اقدام به تعویض یا بازگشت کالا برای مشتری خواهد کرد. طبق دستورالعمل فروش اینترنتی اقلام غیرداروئی در داروخانه های کشور کلیه قوانین و مقررات نظارتی حاکم بر داروخانه های کشور در داروخانه آنلاین ای داروخانه ( دارای مجوز فروش اینترنتی)  نیز حاکم می باشد.

خواهشمند است، از ارسال کالا بدون هماهنگی با امور مشتریان خودداری فرمایید. 

 • اطلاعات این محصولات در وبسایت صرفاً برای اطلاع‌رسانی است و جنبه مشاوره ندارد. خریدار باید قبل از استفاده، نسبت به کسب اطلاعات حرفه‌ای و اخذ مشاوره از متخصص مربوط اقدام کند . درصورت عدم آگاهی، اطلاع و ناتوانی مشتری در استفاده از این محصولات یا ایجاد خسارت نسبت به خود یا محصول یا عدم حصول نتیجه در مصرف کالا، تمامی مسئولیت‌‌های آن بر عهده مشتری است و فروشگاه ای داروخانه در این خصوص هیچگونه تعهدی نخواهد داشت.
 • نظراتی که کاربران در خصوص کالا در وب‌سایت درج کرده‌اند، تجربه یا اطلاعات شخصی افراد است و برای آنها و ای داروخانه مسئولیتی ایجاد نمی‌کند.
 • ای داروخانه نسبت به عوارض جسمی و بیماری‌های ناشی از استفاده از محصول خریداری شده، مسئولیت و پاسخگویی ندارد. انجام پیگیری‌های لازم باید توسط مشتری و از طریق شرکت‌های مربوط ( نمایندگی‌ها و تامین‌کنندگان رسمی کالا) انجام شود.
 • با توجه به مهیا بودن شرایط مشاوره خرید به صورت تلفنی مرجوعی برای کالاهای خریداری شده در صورت سلامت کالا، وجود نخواهد داشت.
 • ای داروخانه مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات فراهم شده روی بسته‌بندی کالا ندارد و مسئولیت آن با شرکت تولیدکننده کالاست.
 1. در زمان تحویل ، مشتری می بایست کالای خود را مشاهده و رسید دریافت را تحویل مامور توزیع دهد. این رسید به معنای سلامت بسته‌بندی کالا است و بعد از این رسید مسئولیتی بابت نقص در بسته‌بندی و سلامت ظاهری کالا وجود نخواهد داشت.
 2. در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به ای داروخانه بازگردانده شود.
 3. آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به امور مشتریان ای داروخانه اطلاع داده شود.
 4. اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و ای داروخانه تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 5. لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ای داروخانه بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 6. کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به امور مشتریان ای داروخانه ارسال شود.

توجه: پس از بررسی کالا های مرجوعی توسط کارشناسان امور مشتریان، در صورتی که کالا خارج از ضوابط مقرر در سایت مرجوع شده باشد و بدون ایراد تشخیص داده شود، برای مشتری ارسال می‌شود. در صورت استنکاف مشتری از  تحویل کالای سالم و بدون ایراد، کالای مزبور به مدت یک ماه بصورت امانت نزد ای داروخانه در واحد امور مشتریان باقی می‌ماند و با انقضای این مهلت ای داروخانه در قبال کالا و زیان‌های وارده بر آن یا مفقود شدن آن هیچ‌گونه مسوولیتی نخواهد داشت.

 1. در صورت اشتباه بودن محصول، باید حداکثر طی 24 ساعت پس از دریافت کالا، به واحد امور مشتریان ای داروخانه از طریق تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود. 

توجه: عکس محصولات جهت اطلاع و کمک به خرید مشتری است و از آنجا که ممکن است در پاره ای جزییات با کالای اصلی تفاوت هایی داشته باشد به استناد آنها نمی توان اعلام مغایرت کرد. ملاک وجود مغایرت در مشخصات کالا، مشخصات فنی درج شده در وب سایت است.

 1. اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد.
 2. در صورتی که امکان تشخیص مغایرت تنها با باز کردن بسته بندی ممکن باشد، لازم است کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به ای داروخانه بازگردانده شود.  برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.
 3. می بایست کالا به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، همچنین هدیه همراه آن ( درصورتیکه کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد) و کپی پیش فاکتور با هماهنگی واحد امور مشتریان برای ای داروخانه ارسال شود.
 4. مبلغ فاکتور کالاهای مرجوعی به مدت 72 ساعت بعد از عودت کالا توسط مشتری و پس از دریافت کالا توسط ای داروخانه و دارا بودن شرایط مرجوعی، به حساب مشتری واریز خواهد شد و یا اصلاح در ارسال کالا انجام خواهد شد.هزینه ارسال مجدد در صورت اصلاح شدن کالای ارسالی بر عهده ای داروخانه خواهد بود.
 1. اگر هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به واحد پشتیبانی ای داروخانه  اطلاع داده شود تا پروسه مرجوعی آن انجام شود.
 2. اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز‏، باید انصراف خود را به واحد امور مشتریان(پشتیبانی)اطلاع دهد. لازم به ذکر است موارد به شرح زیر از شمول این بند خارج هستند؛
 • کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص یا استفاده شخصی و با توجه به لزوم رعایت مسائل بهداشتی نمی‌توانند بازپس داده  شوند.
 • گروه مکمل ها با توجه به اینکه جزو دسته بندی داروها می باشند و شرایط نگهداری خاص دارند طبق دستور اکید وزارت بهداشت مشمول تعویض یا مرجوعی نخواهند بود.
 • محصولاتی که بر روی بسته بندی آنها شرایط نگهداری خاص ذکر شده است.
 1. بازگرداندن کالا پس از تایید کارشناس امور مشتریان، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا باز نشده  باشد، در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد.
 2. ارسال کالا به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن، همچنین هدیه همراه آن ( درصورتیکه کالا به همراه هدیه فروخته شده باشد) و کپی پیش فاکتور به عهده مشتری می باشد.
 3. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان مرجوعی کالا را از بین خواهد برد.
 4. پس از بررسی کالاهای مرجوعی توسط کارشناسان امور مشتریان، در صورت داشتن شرایط مرجوعی طبق ضوابط و مقررات، هزینه کالا پس از کسر هزینه ارسال تا 72 ساعت (سه روز کاری) به مشتری عودت داده خواهد شد.